Motoryzacja – zamarznięte szyby samochodowe są jednym z najczęstszych problemów zimowych poranków dla kierowców, co oznacza, że spóźniają się do pracy. Zamarznięta wilgoć na szkle opóźnia nas o kilkanaście minut lub zmusza do wstania wcześniej. W mroźny i ciemny poranek kierowca ma problem z wyborem przepisu na szczęście. I nie musisz go długo szukać, po prostu upewnij się, że masz dobry odmrażacz do tego miejsca.
Motoryzacja, czyli co warto wiedzieć o szybach w okresie zimowym!
Teoretycznie zamrażanie szkła jest najprostszym sposobem na jego podgrzanie. Podgrzewane tylne szyby lub lusterka są standardem w nowoczesnych samochodach, a ogrzewanie przedniej szyby jest mniej powszechne. Informuje sprawdzona motoryzacja.
Niestety dla większości kierowców podgrzewacz przedniej szyby kieruje na niego ciepłe powietrze lub w domu. A dziś lepiej zapomnieć o obu opcjach. Wady metod domowych, takich jak przykrycie przedniej szyby ciepłą wodą lub mieszanką alkoholu i octu, pokazano poniżej, podczas gdy ogrzewanie jest obecnie cenzurowane, ponieważ pojazdu nie można zostawić na parkingu. Odszranianie okien może mieć także inną twarz. Zamiast temperatury można również użyć chemii, to jest środków wpływających na zamarzniętą wodę. Tutaj, wśród wskazówek dla kierowców, znajdujemy również różne drogi do domu, a oni szybko pokażą nam swoje ciemne strony. Warto zatem przeczytać kategorię ukierunkowane na motoryzacja.
Ale
dlaczego negatywnie oceniamy metody rozmrażania? Zacznijmy od tych związanych z
podgrzewaniem szkła. Jak już wspomniano, ogrzewanie ciepłym powietrzem jest
obecnie problematyczne, ponieważ długie włączenie samochodu może skutkować karą
pieniężną w wysokości 100 PLN. I otrzymujemy mandat, nawet jeśli ogrzewamy
samochód na naszej własnej nieruchomości. Jeśli jednak spróbujemy przyspieszyć
ogrzewanie przez dodanie gazu, może to źle skończyć się w przypadku silnika,
którego nieogrzewane elementy nagle otrzymują dużą część ciepła. Z tego samego
powodu nie warto wylewać ciepłej wody na szklankę. Szybki kontakt zimnego szkła
z gorącą wodą może łatwo rozbić szkło. I nawet jeśli jest to niewielki, a nawet
niezauważalny pęknięcie, z czasem wzrośnie do niebezpiecznego poziomu.