Karoseria – dzięki glinkowaniu można usunąć głębokie zanieczyszczenia z lakieru. Jeśli poczujesz tarcie po przesunięciu ręki po farbie, oznacza to, że brud utknął w powłoce lakierniczej. Konieczne jest wówczas wykonanie tonowania, które poprawi wygląd samochodu. Umyj pojazd przed wykonaniem tej czynności. Następnie musisz ostrożnie pocierać farbę gliną. Ostatnim etapem jest ponowne umycie samochodu i wyhodowanie farby.

Karoseria w kontekście glinkowania!

Regularne mycie samochodu pozwala usunąć brud osadzający się na karoseria. W Polsce praktycznie przez cały rok pada deszcz lub śnieg. Błoto, brudna woda i kurz brudzą samochód. Różne szampony dostępne na rynku ułatwiają ten proces, ale nie tolerują brudu, który osadził się w lakierze. Możesz rozróżnić cząsteczki kurzu, cząsteczki owadów lub żywicę. Często nie można ich zobaczyć gołym okiem, więc kierowcy nie zauważają, że należy wykonywać czynności inne niż standardowe czyszczenie. Jak sprawdzić, czy karoseria jest naprawdę czysta? Możesz zainspirować się patentem doskonałej gospodyni domowej i wykonać test rękawic, ale w tym przypadku nie jest to biały, ale plastikowy. Po nałożeniu po prostu przesuń dłonią po powierzchni farby, jeśli odczuwasz tarcie. Oznacza to, że warto poważnie rozważyć użycie glinkowania. Tak kształtuje się karoseria.

Niektórzy właściciele samochodów błędnie uważają, że klasyczne mycie można odrzucić, jeśli tonowanie pomaga usunąć głębokie zanieczyszczenia. Żadna z tych rzeczy, zanim to zrobisz, pamiętaj, aby usunąć brud z powierzchni. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że cząsteczki kurzu i błota, które nie zostały usunięte, wnikną lub zarysują karoserię. Mycie przed tonizowaniem powinno być bardzo dokładne. Przydatne są tutaj osadnik zanieczyszczeń, gąbka oraz szampon lub pianka do czyszczenia aktywnego. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie smaru, który zapewni ciału właściwy poślizg, ułatwiając klejenie. Możesz użyć szamponu do samochodu, a niektórzy używają również detali.

Proces dźwiękowy nie jest skomplikowany, ale wymaga dokładności. Najlepiej zrobić to w garażu, ponieważ minimalizuje to ryzyko przenoszenia ciał obcych przez wiatr. Glinę należy usunąć z opakowania i wyciąć kwadrat o średnicy około 5 cm. Ciepło dłoni sprawia, że ​​jest tak miękka, że ​​nie jest zbyt agresywna dla lakieru. Następnie musisz położyć go na samochodzie i pocierać w kierunku poziomym lub pionowym. Nigdy nie wykonuj ruchów okrężnych, które sprzyjają drapaniu. Tarcie powinno być wykonane ostrożnie. Kiedy glina się brudzi, masz dwie opcje: ugniataj ją, aby ukryć brud lub wytnij nowy kwadrat. Aby upewnić się, że tonowanie zostało wykonane prawidłowo, wykonaj kolejny test rękawic, jeśli nie odczuwasz tarcia na karoserii. Wszystko poszło dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *