Dbanie o karoserię – samochód jest przede wszystkim przedmiotem funkcjonalnym i jako taki służy przede wszystkim właścicielowi do długiej i bezproblemowej eksploatacji. Zaniedbana karoseria bardzo szybko staje się przyczyną dalszych dylematów.

Dbanie o karoserię – o czym warto pamiętać?

Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na miejsce i sposób parkowania samochodu. Unikanie zatłoczonych parkingów jest trudne, ale przynajmniej warto wynająć własny samochód, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych wgnieceń lub zadrapań innego kierowcy, jeżeli chodzi o dbanie o karoserię. Automatyczne mycie samochodu jest bardzo wygodne i idealnie nadaje się do czyszczenia podłogi przed zimowymi ładunkami. Częste wizyty w automatycznej myjni samochodowej, nawet najnowocześniejszej, przyczynią się na dłuższą metę do mikrouszkodzenia lakieru. Dlatego bezpieczniej jest umyć samochód ręcznie. W przeciwieństwie do wyglądu, bezdotykowe mycie samochodu może również uszkodzić samochód poprzez niekompetentne indywidualne leczenie. Jeśli odległość między lancą a wodą jest zbyt mała, strumień pod ciśnieniem może się oderwać od zatyczek do malowania i krawędzi okien. Może również uszkodzić uszczelki. Zatem warto jest postawić na dbanie o karoserię.

Korozja jest tak samo zabójcza dla samochodu, jak rozruch silnika. Nadwozie można oczywiście traktować tylko w kategorii detali wizualnych samochodu. Oprócz całej gamy rozwiązań projektowych zapewniających oszczędność i / lub wydajność i bezpieczeństwo, projektanci przywiązują dużą wagę do uderzającego stylu nadwozia. Aby jednak zachować te właściwości przez długi czas, karoserię należy starannie konserwować, regularnie serwisować, a wszelkie oznaki zużycia usuwać w odpowiednim czasie w odniesieniu do dbania o karoserię.

Sprawdź: https://www.mkn-moto.pl

Woskowanie i polerowanie to nie tylko zabiegi, które sprawiają, że samochód świeci na słońcu i ułatwia mycie. Najważniejszą zaletą jest ochrona powłoki lakierniczej przed promieniowaniem UV oraz usuwanie wody i cząstek brudu, które mogłyby uszkodzić karoserię. Powinieneś wybrać sprawdzone preparaty do lakieru woskowego, ponieważ tylko te gwarantują gładką, równomierną powłokę, która utrzymuje się przez kilka tygodni. Polerowanie jest przydatne dla specjalistów, ponieważ samo niezdarne polerowanie nie przynosi wielu rezultatów, a nieprawidłowe użycie mechanicznej polerki może trwale uszkodzić farbę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *